V těle Carrie Fisherové se našly stopy kokainu a extáze. Na její smrti se podílelo několik faktorů

V pondělí byla zveřejněna posmrtná zpráva Carrie Fisherové, která zemřela na konci prosince minulého roku poté, co se jí přitížilo v letadle. Příčinou smrti byl podle zprávy syndrom spánkové apnoe, srdeční onemocnění a užívání drog. Vyšetřovatelé v těle herečky nalezli stopy kokainu a extáze, informovala o tom BBC.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carrie Fisherová, známá především díky roli princezny Lei, zemřela 27. prosince 2016. | Foto: Paul Hackett | Zdroj: Reuters

Lékařská zpráva ale neuvádí, jakým způsobem se drogy mohly podepsat na smrti herečky. Uvádí pouze, že si Carrie Fisherová mohla vzít kokain až tři dny před letem, při kterém zkolabovala. Nálezy vyšetřovatelé vyhodnotili z odebraných vzorků při toxikologickém vyšetření po převozu Fisherové do nemocnice.

Dcera herečky Billie Lourdová po zveřejnění zprávy koronera vydala v časpise People prohlášení: „Moje matka bojovala s drogovou závislostí a duševním onemocněním celý svůj život. Nakonec na to zemřela.“

Spánková apnoe je stav, ve kterém člověk přestane dýchát během spánku, a to buď po dobu několika sekund, či dokonce minut.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme