Zloději ukradli z vídeňského aukčního domu obraz, nejspíš jde o Renoirovu olejomalbu

Z vídeňského aukčního domu Dorotheum byl ukraden obraz francouzského impresionisty Augusta Renoira (1841–1919), který byl připraven na středeční dražbu. Informovala o tom televize ORF. Policisté i Dorotheum potvrdili pouze krádež blíže neupřesněného díla, podrobnosti sdělit odmítli. Policie v souvislosti s krádeží pátrá po třech podezřelých.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo vídeňského aukčního domu Dorotheum | Foto: Buchhändler | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 1.0,©

Krádež se podle ORF stala v pondělí večer, kdy byl obraz vyňat nebo vyříznut z rámu a zmizel. „Tři muži z místa odešli různými východy a uprchli,“ uvedla ve svém prohlášení vídeňská policie. Zveřejnila také záběry podezřelých z bezpečnostní kamery. Podle policie šlo zjevně o profesionální zloděje a přišli si pro obraz ve druhém podlaží cíleně.

ORF a další rakouská média se domnívají, že zmizelým obrazem je Renoirův méně známý olej s názvem Golfe, mer, falaises vertes (Záliv, moře, zelené útesy) z roku 1895. Na aukčním seznamu byl tento obraz veden jako položka číslo 102 a nyní ho již na webu Dorotheum nelze najít.

null

null

Odhadovaná cena díla o rozměrech 27 krát 40 centimetrů byla 12 tisíc až 160 tisíc eur (až 4,1 milionu korun). V roce 1996 bylo v londýnské aukční síni Sotheby’s vydraženo v přepočtu za jeden milion korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme