Banksy poděkoval zdravotníkům starajícím se o pacienty s koronavirem. U nemocnice nechal obraz

Záhadný umělec, který si přezdívá Banksy, vytvořil nový obraz. Zobrazil na něm chlapce, který si hraje s figurkou lékařky superhrdinky. Obraz vznikl jako poděkování zdravotníkům, kteří se starají o pacienty s koronavirem ve Velké Británii. Umělec obraz nechal před nemocnicí v Southhamptonu společně se vzkazem. Banksy doufá, že nemocnici obraz trochu rozjasní, i když je jen černobílý.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský umělec vystupující pod jménem Banksy vyjádřil dík zdravotníkům. | Foto: @BANKSY INSTRAGRAM | Zdroj: Reuters

Britský umělec vystupující pod jménem Banksy svým posledním dílem vyjádřil dík zdravotníkům starajícím se o pacienty nakažené koronavirem. Poblíž pohotovosti Všeobecné nemocnice v anglickém Southamptonu se objevil obraz, na němž si malý klečící chlapec hraje s figurkou představující zdravotní sestru s rouškou na obličeji.

Jediným barevným prvkem na něm je červený kříž na stejnokroji na hrudi zdravotnice, která má ruku zdviženou podobně jako komiksový Superman. Z odpadkového koše stojícího vedle chlapce vykukují postavičky Spidermana a Batmana.

Podle britské BBC Banksy nechal v nemocnici pro tamní zaměstnance vzkaz, na kterém stojí: „Díky za všechno, co děláte. Doufám, že (obraz) toto místo trochu rozjasní, i když je jen černobílý“.

Šéfka nemocnice Paula Headová řekla, že všichni si obrazu budou vážit, protože jim přinese chvíle, kdy se v ruchu života s budou moci zastavit, přemýšlet a vychutnat si pohled na něj.

Galerie v Rijádu vystaví Banksyho dílo. Podle organizátorů jde o oslavu umělcova poselství

Číst článek

„Bezpochyby půjde o obrovskou morální vzpruhu pro každého, kdo v naší nemocnici pracuje, i kdo se v ní léčí,“ myslí si Headová. Také v tomto zdravotnickém zařízení zemřeli členové personálu v důsledku nákazy koronavirem. Šlo o jednu z dětských sester a nemocničního vrátného.

Metr čtverečný velké dílo zůstane v nemocnici do podzimu, pak bude vydraženo v rámci aukce na podporu britského zdravotnického systému (NHS).

Banksyho identita zůstává záhadou. Ví se o něm, že pochází z Bristolu a koncem 90. let minulého století přišel do Londýna. Jméno si udělal svými často sociálně kritickými i kontroverzními díly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme