V Itálii lze po přestávce opět vidět Da Vinciho Poslední večeři. Dostanou se k ní ale jen obyvatelé Lombardie

V italském Miláně mohou lidé po několikaměsíční přestávce vynucené pandemií covidu opět zhlédnout slavnou nástěnnou malbu Leonarda da Vinciho Poslední večeře, a to výjimečně bez nutnosti rezervace vstupenek a dlouhého čekání. Klášter Santa Maria delle Grazie, kde se vrcholné dílo renesančního umělce nachází, se totiž sice otevřel pro veřejnost, ale kvůli restrikcím můžou dílo v tamním refektáři vidět jen obyvatelé Lombardie, napsala agentura AP.

Milán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední večeře od Leonarda da Vinciho | Zdroj: Pixabay | CC0 Public Domain,©

Spatřit známé dílo zpodobňující Krista mezi apoštoly při poslední večeři před ukřižováním bylo v minulých letech velmi obtížné, protože vstupenky bylo nutné kvůli obrovskému zájmu turistů rezervovat s několikaměsíčním předstihem. Nyní muzeum zájemce láká na možnost zakoupit v pokladně vstupenky ještě na tentýž den.

Blízké setkání s Monou Lisou a dalšími. Louvre přišel kvůli pandemii o zisky, peníze chce získat v aukci

Číst článek

Zatím může být refektář otevřený jen v pracovní dny a první týden smí dovnitř každých 15 minut jen osm návštěvníků, v dalších týdnech se tento počet zvýší na 12. I tak ale mají místní po dlouhé době příležitost vidět místní atrakci bez front.

Současná protiepidemická pravidla totiž stále zakazují cestování mezi jednotlivými regiony, a tak mají možnost do kláštera zavítat jen lidé z Lombardie, kde Milán leží.

„Dramatický nouzový stav vyvolaný covidem způsobil, že legendární čekací doba se zkrátila a veřejnost má šanci dostat se dovnitř,“ uvedla Emma Daffraová, ředitelka organizace spravující státní muzea v regionu.

Klášter Santa Maria delle Grazie byl loni kvůli koronaviru zavřený od února do června a pak opět od listopadu. Počet návštěvníků se oproti rekordním skoro 450 000 v roce 2019 snížil o 80 procent.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme