Kdo je Banksy? Možná Robert Del Naja z Massive Attack, prořekl se hudebník Goldie

Přes dvacet let veřejnost nezná identitu umělce nebo umělkyně vystupující pod přezdívkou Banksy. Akademici, vědci, školáci i kolemjdoucí neustále spekulují o jméně umělce, který svými díly vždy rozvíří diskuse.

Bristol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spekulace o tom, že Banksy je ve skutečnosti jeden ze zakládajících členů anglické hudební skupiny Massive Attack Robert Del Naja, teď posílil DJ Goldie, který se přeřekl v podcastu Distraction Pieces.

„Vytvořte z bubble letters (druh graffiti písma, pozn. red.) nápis Banksy, dejte to na tričko a máme to vyřešené. Můžeme prodávat,“ cituje The Telegraph Goldieho. „Bez urážky k Robertovi, myslím, že je to skvělý umělec. Podle mě převrátil svět umění vzhůru nohama.“

DJ Goldie se na pár vteřin zarazil, než změnil téma další diskuze. Goldie a Del Naja jsou přátelé a společně se v osmdesátých letech věnovali graffiti tvorbě. Del Naja pak pokračoval do Massive Attack.

Investigativní novinář Craig Williams tvrdí, že Banksy není jeden umělec nebo umělkyně, ale že se jedná o celou skupinu. V roce 2016 strávil studováním děl celkem pět měsíců.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme