Ze slavné moskevské galerie plné lidí ukradli zloději obraz. Jednoduše ho sundali ze zdi a odnesli

Neznámí pachatelé v neděli z proslulé moskevské Treťjakovské galerie ukradli krajinomalbu ruského malíře řeckého původu Archipa Kuindžiho. Podle moskevské policie byla krádež velmi troufalá, stala se během Kuindžiho souborné výstavy, kdy byla galerie plná lidí. Podle záznamů z videokamer dva zloději obraz jednoduše sundali ze zdi a odnesli.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proslulá moskevská Treťjakovská galerie | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Všichni návštěvníci museli galerii opustit a absolvovat osobní prohlídku. Policie objekt obklíčila, ale stopy po pachatelích očividně nemá. Podle agentury TASS moskevské policejní velitelství zřejmě požádá o spolupráci mezinárodní policejní organizaci Interpol. Zloději prý mohli obraz ukrást na zakázku.

Ukradený Picassův obraz přinesli dva Nizozemci na ambasádu v Bukurešti. Pravost díla se ověřuje

Číst článek

Obraz „Aj-Petri. Krym“ nazvaný podle jednoho z krymských vrcholů vytvořil Kuindži v roce 1908, podle ruských médií je pojištěn na 12 milionů rublů (čtyři miliony korun). V roce 2008 byla jedna z Kuindžiho prací v aukční síni Sotheby's vydražena za tři miliony dolarů (67 milionů korun).

Treťjakovská galerie se stala terčem zlodějů a vandalů už několikrát. Loni v květnu jeden z návštěvníků vážně poničil mistrovské plátno malíře Ilji Repina nazvané „Ivan Hrozný a jeho syn Ivan“. Muž kovovou tyčí prorazil ochranné sklo a obraz na několika místech protrhl.

Minulý týden neznámí pachatelé ukradli z moskevského Státního historického muzea vzácnou ikonu z 16. století v hodnotě čtyř milionů rublů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme