'Nedělejte si ze mě srandu, paní redaktorko.' Kreslíř Hradecký vystavuje kresby v Galerii Vinohradská 12

Již podruhé v Galerii Vinohradská 12 vystavuje kreslíř Václav Hradecký. Přijďte se podívat, jak se jeho tvorba změnila, co za uplynulé tři roky vytvořil nového a potěšit se jeho kresleným humorem.

Vinohradská 12 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud si minulou výstavu nepamatujete, nebo jste ji neviděli, můžete to napravit absolvováním virtuální prohlídky, kterou najdete níže.

Václav Hradecký vystudoval sociologii a filosofii na Filozofické fakultě UK. Od roku 1997 se zabývá sociologickým výzkumem pro Český rozhlas. Kreslený humor publikuje od r. 1981. Spolupracoval s časopisy Dikobraz, Mladý svět, Nový dikobraz, Reflex, Vlasta, Vesmír a řadou dalších.

V roce 1992 byl šéfredaktorem Nového dikobrazu a v roce 1993 založil časopis Podvobraz. K malbě, které se věnoval před začátkem své karikaturistické dráhy, se vrátil před několika lety. V jeho tvorbě se tak střídají období kresleného humoru s malbou obrazů.

Zuzana Foglarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme