Nejúspěšnější výstava posledních let. Nervous Trees Kryštofa Kintery vidělo přes 160 tisíc lidí

Výstavu Krištofa Kintery nazvanou Nervous Trees od začátku září navštívilo 161 824 lidí. Jen ve středu, v závěrečný den výstavy, si ji do pražské Galerie Rudolfinum přišlo prohlédnout skoro 5200 lidí. Řekl to ředitel galerie Petr Nedoma. Přehlídka Kinterových děl se už měsíc před svým koncem stala divácky nejúspěšnější výstavou v Česku za poslední čtyři roky. Vstup na akci byl díky sponzorovi zdarma.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtvarník Krištof Kintera vystavuje v Česku poprvé | Zdroj: ČTK

Výstava Nervous Trees byla otevřena 7. září jako jubilejní 100. výstava Galerie Rudolfinum, která funguje od roku 1994. Historické sály Rudolfina zaplnily Kinterovy instalace především z nalezeného materiálu, zbytků různých strojů a přístrojů.

Výtvarník Kintera převrátil Rudolfinum naruby. Jeho výstava se stala jubilejní stou exhibicí

Číst článek

Jeho výtvory představují pozoruhodnou konfrontaci živé přírody a technologií. Expozice měla původně skončit už 26. listopadu, pro velký zájem ji ale organizátoři prodloužili do 27. prosince.

Při zahájení výstavy zaznívaly hlasy, že se koná příliš brzy poté, co měl umělec velkou výstavu v jiné veřejné instituci, Galerii hlavního města Prahy. Před pěti lety ji v Městské knihovně vidělo 20.794 lidí.

Už koncem listopadu zhlédlo expozici v Rudolfinu 120 000 lidí, což z ní učinilo divácky nejúspěšnější výstavu v Česku za poslední čtyři roky. Loňskou nejnavštěvovanější výstavou byla expozice Císař Karel IV. 1316-2016, kterou připravila Národní galerie s německými partnery. Za čtyři měsíce ji vidělo 92 857 návštěvníků.

V uplynulých třech letech stotisícovou hranici překročila už jen výstava Tima Burtona v GHMP v roce 2014. Vidělo ji 102 011 lidí. O rok dříve byla nejúspěšnější přehlídka plakátů Alfonse Muchy ze sbírky tenisty Ivana Lendla v Obecním domě. Za pět měsíců ji vidělo 185 000 návštěvníků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme