Ukradený Picassův obraz přinesli dva Nizozemci na ambasádu v Bukurešti. Pravost díla se ověřuje

V Rumunsku se podle tamních úřadů objevil obraz Pabla Picassa odcizený z galerie v Rotterdamu. Obraz Hlava harlekýna v hodnotě kolem dvaceti milionů korun přinesli dva nizozemští občané na ambasádu v Bukurešti, podle agentury Reuters ho našli v oblasti města Tulcea na východě Rumunska. Úřady prověřují, zda je dílo pravé.

Bukurešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pablo Picasso před obrazem „Pár“ (foto: Roberto Otero 1970) | Foto: Museo Picasso, Malaga

Picassův obraz byl ukraden z rotterdamské galerie v roce 2012 společně s díly dalších významných umělců Henriho Matisse či Clauda Moneta.

Za loupež byla odsouzena skupinka čtyř Rumunů, žádné z děl však nebylo doposud navráceno. Experti se domnívají, že některé z obrazů mohly být spáleny pro zahlazení důkazů.

Jedna z odsouzených, Olga Dogaruová, dříve přiznala, že obrazy spálila, aby ochránila svého syna – vůdce celé party lupičů. Svoji výpověď však později stáhla.

Na ambasádu v Bukurešti přinesli údajnou zcizenou malbu dva krajané z Nizozemska. Nalezli ji prý na východě Rumunska.

Vyšetřovatelé podle serveru The Canberra Times vyšetřovatelé obdrželi smyšlený dopis od ženy, která měla obraz najít pod stromem díky anonymnímu tipu. Hodnota Hlavy harlekýna se odhaduje zhruba na 800 000 euro (20 milionů korun).  

jak, mkk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme