Ruská policie našla obraz ukradený ze slavné Treťjakovské galerie. Zloděj ho schoval na staveništi

Ruští policisté našli obraz ruského malíře Archipa Kuindžiho, ukradený v neděli z moskevské Treťjakovské galerie. Jednatřicetiletý muž podezřelý z krádeže byl zatčen, informovala v pondělí ruská tisková agentura TASS.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proslulá moskevská Treťjakovská galerie | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Mluvčí ministerstva vnitra sdělila, že zatčený policistům řekl, kam Kuindžiho plátno z roku 1908 schoval. Krajina s názvem Aj-Petri. Krym je pojištěna na 12 milionů rublů, tedy v přepočtu čtyři miliony korun.

Policie dopadla pachatele v obci Zarečje u Moskvy a plátno bylo schováno na staveništi. Policii je muž znám, loni v prosinci byl zatčen za držení drog. Propuštěn byl s podmínkou, že nesmí z Ruska vycestovat.

Moskevská policie již dříve uvedla, že krádež byla velmi troufalá. Stala se během Kuindžiho souborné výstavy, kdy byla galerie plná lidí. Podle záznamů z videokamer dva zloději obraz jednoduše sundali ze zdi a odnesli.

Galerie terčem zlodějů

Kuindžiho plátno s krymským námětem je součástí sbírky v Petrohradu a do Moskvy bylo převezeno na soubornou výstavu tohoto malíře řeckého původu.

Van Goghovy Slunečnice se už do světa nepodívají, kvůli stavu obrazu zůstanou v amsterdamském muzeu

Číst článek

Jeho díla mají značnou cenu - v roce 2008 byla jedna z Kuindžiho prací v aukční síni Sotheby's vydražena za tři miliony dolarů, tedy 67 milionů korun.

Treťjakovská galerie se stala terčem zlodějů a vandalů už několikrát. Loni v květnu jeden z návštěvníků vážně poničil mistrovské plátno malíře Ilji Repina nazvané „Ivan Hrozný a jeho syn Ivan“. Muž kovovou tyčí prorazil ochranné sklo a obraz na několika místech protrhl.

Minulý týden neznámí pachatelé ukradli z moskevského Státního historického muzea vzácnou ikonu z 16. století v hodnotě čtyř milionů rublů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme