Walt Disney kvůli koronaviru propustí 28 tisíc zaměstnanců, většinou ze zábavních parků

Americká společnost Walt Disney propustí zhruba 28 000 zaměstnanců, většinou ve svých zábavních parcích ve Spojených státech, na které nejvíce doléhají dopady opatření proti šíření nového koronaviru. Firma uvedla, že asi dvě třetiny z těch, kteří přijdou o práci, jsou zaměstnáni na částečný úvazek.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V parcích této společnosti po celém světě pracuje přes 170 000 lidí (ilustrační foto) | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Návštěvnost parků citelně klesla už na jaře, kdy se dopady pandemie objevily poprvé. Například ve státě Kalifornie zůstává Disneyland zavřený i nadále.

Disney čelí kritice kvůli filmu Mulan. V titulcích děkuje čínské agentuře, která řídí tábory s Ujgury

Číst článek

Podnik vlivem šíření koronaviru zavřel své zábavní parky po celém světě. Všechny mimo těch na Floridě a v Kalifornii postupně otevřely, musely však omezit počet návštěvníků tak, aby bylo možné dodržovat nařízené rozestupy.

Zábavní parky v Kalifornii a na Floridě před pandemií zaměstnávaly kolem 110 000 lidí, propouštět se podle listu The New York Times bude hlavně v nich. Na svém webu Disney uvádí, že v parcích po celém světě pracuje přes 170 000 lidí.

„Učinili jsme velmi těžké rozhodnutí zahájit proces snižování počtu zaměstnanců na všech úrovních,“ napsal v dopise zaměstnancům Josh D'Amaro z vedení divize zábavních parků.

Vedení se citelnému propouštění snažilo předejít snižováním nákladů a zefektivňováním provozu. Těm zaměstnancům, které firma od dubna posílala domů, dál přispívala na zdravotní pojištění. „Nemůžeme si ale dovolit zachovat plný stav zaměstnanců, když je provoz tak omezený,“ napsal také D'Amaro.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme