Werichova vila na Kampě se opět otevírá. Nadace Jana a Medy Mládkových z ní udělala muzeum

Werichova vila na Kampě po dvouleté rekonstrukci přivítá první návštěvníky. Ve vile se nachází expozice věnovaná Janu Werichovi, ale i jiným významným osobnostem. Nadace Jana a Medy Mládkových bude ve vile provozovat muzeum.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Restaurátoři během dvouleté rekonstrukce opravili zahradu i celou budovu. Uvnitř si můžou lidé prohlédnout stálou expozici věnovanou Janu Werichovi, Jiřímu Voskovcovi a Osvobozenému divadlu. Ve vile je třeba původní pracovna, na zdech visí dobové fotografie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vile jsou vystavené i kostýmy, třeba kostým Rudolfa II. z filmu Císařův pekař a pekařův císař

„Jeden z těch prvků je dobové piano z roku 1930, které je zrekonstruované, na klaviatuře je šest aktivních kláves, které když zmáčknete, spustí se jukebox, který je v tom pianu schovaný," říká Anna Soumarová, organizátorka výstavy.

Ve vile jsou vystavené i kostýmy, třeba kostým Rudolfa II. z filmu Císařův pekař a pekařův císař. „Samotný dům je relativně malý, jedná se o komorní stavbu, na patře jsou čtyři místnosti," vysvětluje Jiří Pospíšíl, předseda správní rady nadace a poslanec Evropského parlamentu za TOP 09. „Teď jsme v místnosti, která má přibližovat to, jak asi vypadal Werichův byt. Je tu původní originální psací stůl, originální by měl být i psací stroj."

Rekonstrukce vily stála 35 milionů korun a platila ji Praha 1. Nadace Jana a Medy Mládkových má vilu v nájmu zatím na 10 let.

Lída Křesťanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme