Zámek Lemberk nabízí prohlídku Clam-Gallasovského apartmá

Zámek Lemberk u Jablonného v Podještědí dnes mimořádně nabízí prohlídku dosud nezpřístupněného Clam-Gallasovského apartmá, kde na návštěvníky čeká například rokokový salonek nebo klasicistní ložnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lemberk | Foto: kolektiv autorů

Clam-Gallasové patřili k nejvýznamnější šlechtě habsburských zemí. Kristián Filip Clam-Gallas vynikal jako podporovatel průmyslu, stavební činnosti a umění. Manželka jeho syna Josefína Karolína byla jednou z lásek Ludwiga van Beethovena, který pro ni složil několik svých skladeb.

Přehrát

00:00 / 00:00

LB-Lemberk-mimořádné_prohlídky.mp3

Clam-Gallasové zámek Lemberk postupně opravili a vybudovali v něm zajímavé interiéry, některé jsou už zrekonstruované a návštěvníci je mimořádně uvidí. Kromě toho mohou vstoupit do právě renovovaného východního křídla zámku.

„Pyšníme se nově zrestaurovaným brněním, dominuje tam exkluzivní kus ze 16. století – je to maxmiliánská zbroj, která je krásně zdobená,“ říká Petr Weiss z Národního památkového ústav v Liberci.

Ivana Bernáthová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme