Zemřel německý kameraman Ballhaus. Natáčel s těmi nejlepšími v Hollywoodu

Ve věku 81 let zemřel v noci na středu významný německý kameraman Michael Ballhaus, který si získal světové renomé především spoluprací s americkými režiséry v čele s Martinem Scorsesem. Ballhaus byl podle agentury DPA jedním z nejúspěšnějších Němců působících v Hollywoodu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý kameraman Michael Ballhaus

Německý kameraman Michael Ballhaus | Zdroj: Reuters

Ballhaus zemřel ve svém berlínském bytě, oznámilo nakladatelství DVA s odvoláním na rodinu filmového tvůrce.

Mezi nejznámější filmy, na jejichž vzniku se Ballhaus podílel jako hlavní kameraman, patří Manželství Marie Braunové, Smrt obchodního cestujícího, Poslední pokušení Krista, Mafiáni, Spáči, Legenda o slavném návratu, Gangy New Yorku nebo Skrytá identita.

Jenom se Scorsesem natočil sedm filmů, další pak s například s Francisem Fordem Coppolou, Robertem Redfordem, Wolfgangem Petersenem nebo Robertem De Nirem. Než v 80. letech odešel do USA, natočil 13 snímků s kultovním německým režisérem Rainerem Wernerem Fassbinderem. Loni Ballhaus na Berlinale převzal Zlatého medvěda za celoživotní dílo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme