Viktor Preiss, doktor Jekyll a pan Hyde. Dvojka po 70 letech odvysílala rozhlasovou hru v přímém přenosu

Žádná předtočená nahrávka, ale živé vysílání. Dvojka v sobotu v přímém přenosu odvysílala původní rozhlasovou hru Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda. „Je to takový dobrodružství. Návrat do starých časů. Nostalgie,“ řekl jeden z účinkujících Viktor Preiss.

Praha (Aktualizováno: 21:17 21. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojka se vrátila k vysílání živě hraných rozhlasových her po 70 letech. Šlo o velké dobrodružství pro herce i posluchače a vrchol Vražedného léta.

Pusťte si záznam představení

Číst článek

Původní rozhlasová hra Podivný odkaz doktora Jekylla a pana Hyda zatají posluchačům dech zápletkou i provedením.

Hru na motivy románu R. L. Stevensona pro rozhlas napsal a připravil Vít Vencl.

Unikátní přímý přenos

Letošní rozhlasová hra navazuje na velmi úspěšné přímé přenosy her Jules Verne: Ze Země na Měsíc a A. C. Doyle: Sherlock Holmes ve státních službách. Unikátnost tohoto speciálního vysílání spočívá v tom, že herci museli hru pečlivě nazkoušet a následně v jednom kuse odehrát naživo v přímém přenosu.

Herecké akce musejí být navíc sladěny se zvukovými efekty, které tzv. ruchaři vytvářejí naživo přímo v průběhu hry. Celou hru pak doprovázejí hudebníci a dodávají dílu tu správnou atmosféru.

Přímo do studia

Hra byla vysílána živě v přímém přenosu jak v rádiu, tak i jako živý videostream. Posluchači tak měli jedinečnou možnost na se na vlastní oči podívat, jak takové natáčení reálně probíhá.

Několik šťastlivců sledovalo vysílání přímo ve studiu. Vstupenky bylo tentokrát možné vyhrát v soutěži. V hlavních rolích se objevili Viktor Preiss, Jakub Žáček, ale i další oblíbení herci.

Unikátně živě hranou a vysílanou rozhlasovou hru je možné zpětně přehrát kdykoli na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci. Celý záznam bude rovněž na YouTube Dvojky. 

Michal Rajnoch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme