Divadlo Járy Cimrmana oslavilo 45. narozeniny přímým přenosem

Největší osobnosti české historie se večer sešly v divadle Járy Cimrmana. Samozřejmě na jevišti, ve hře České nebe, kterou soubor oslavil 45 let od založení divadla. Atmosféra byla nejen slavnostní, ale hlavně veselá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Járy Cimrmana - České nebe | Foto: Kateřina Scheuflerová

Jubilejní představení Divadla Járy Cimrmana se od těch ostatních lišilo už ve foyeru, kde hrál na klavír Ivan Štědrý. Na České nebe přišli fanoušci divadla i přátelé herců.

V hledišti si pak všimli osmi kamer, které zajišťovaly přímý přenos do více než 70 kin v České republice i na Slovensku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jubilejní představení sledoval reportér Jan Herget

„Čtvrtého října 2012 je tomu přesně 45 let, co jsme se prvně postavili k tomuto pultíku a s velkou trémou začali vyprávět o zneuznaném českém tvůrci, na kterého se zapomnělo,“ zdůraznil v úvodu Zdeněk Svěrák.

Po uvítání následovala obvyklá přednáška a pak hra České nebe a po nekončícím potlesku odcházeli ze sálu rozesmátí a spokojení lidé.

„Raději mám asi přednášky, jsou takové variabilní a vždy překvapí,“ odpovídá jedna z divaček na otázku, zda má raději přednášky, či hry? „Asi obojí, doplňují se, mají své kouzlo“ poznamenává druhá.

„Užívali jsme si to, sice s trochou nervozity, která k tomu patří. Dopadlo to nad očekávání,“ pochvaloval si jeden z herců - Miloň Čepelka.

A přidal se k ostatním členům souboru, kteří se s diváky rozloučili přípitkem a písničkou.

Jan Herget, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme