Balet, opera, divadlo a světelné projekce. To je festival Lávka River Stage

Kousek od Karlova mostu v zahradě klubu Lávka a v přilehlé laguně začal festival Lávka River Stage. Až do 30. srpna se zájemci mohou těšit na představení, při kterých se snoubí klasický balet, opera, pouliční divadlo a světelné projekce.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klub Lávka

Klub Lávka | Foto: Jan Rosenauer

Festival vznikl v loňském roce, kdy Lávka slavila 20 let své existence, prozradil Rádiu Česko PR manažer přehlídky Aleš Bleha:

Přehrát

00:00 / 00:00

Balet, opera, pouliční divadlo a světelné projekce. To je festival Lávka River Stage. Ve studiu je jeho PR manažer Aleš Bleha.

„To místo v té laguně pod Karlovým mostem je jedno z nejkrásnějších míst tady v Čechách. Podobné festivaly se dělají v Karnaku, dělají se u pyramid, dělají se ve Versailles, v Hamburku. Proč to neudělat v Praze?“

Podle manažera se snaží o to přiblížit kvalitní hudbu širším masám lidí právě díky prostředí, ve kterém se akce odehrávají. „To není jenom o Lávce, to je o Karlově mostě, který je nejkrásnějším hledištěm,“ dodal Bleha.

Změnou oproti loňsku je to, že letos organizátoři nepoužili vodní stěnu, ale využívají video mapping.

„To je projekce, která dokáže oživit budovy. My jsme oživili budovu Českého muzea hudby a udělali jsme z ní starý mlýn, kde se narodil Josef Mysliveček a nechali jsme ho vyvinout do současné doby,“ vysvětlil pojem manažer.

Diváci budou moci sledovat i Cube Act a hypnotické žonglování.

„On má takovou krychli, která je asi 2 x 2 metry a tou krychlí se proplétá, funguje, točí s ní, točí se na ní. Zákony přitažlivosti a gravitace neexistují, zákony fyziky už vůbec ne. Nechápu to, ale je to nádherné, sklidil včera spolu s chůdami a žongléry největší potlesk,“ upřesnil Bleha.

Marián Vojtek, Ivana Šamonilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme