Barokní Olomouc láká na unikátní opery, živé obrazy i dobový kabaret

Olomouc láká turisty na barokní slavnosti. „Vážné“ hudby se ale bát nemusí. Baroko v Olomouci nebylo dobou temna. Příchozí čeká odlehčená zábava, živé obrazy, hudba ke stolování i kabaret z 18. století s unikátní kopií barokního divadla. Olomoucké barokní slavnosti můžou lidé navštívit až do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucké barokní slavnosti | Foto: Tomáš Hanzlík

Začíná se nenápadně - hudbou k tabuli. V bývalém jezuitském konviktu se můžete občerstvit či popovídat se známými za doprovodu živé barokní muziky.

Následuje opera v replice barokního divadla. Jde ale spíš o pestrou a odlehčenou zábavu, v podstatě dobový kabaret. Hudba je z místních zdrojů - původně psaná pro oslavy narozenin či jmenin olomouckého biskupa Schrattenbacha.

Přehrát

00:00 / 00:00

O program olomouckých barokních slavností se zajímala Blanka Mazalová

Unikátní jsou podle organizátora akce Tomáše Hanzlíka i tím, že jsou v latině. „Je to kuriozita i ze světového kontextu, ale je to inscenované tak, že to vlastně nevadí, že tomu není rozumět. Barokní gestika je něco jako znaková řeč,“ tvrdí.

Po představení můžou diváci vytvořit s herci v rafinovaných dobových kostýmech živé obrazy nebo si koupit masky či repliky barokních divadelních rekvizit.

Palácové slavnosti ukončí noční prohlídka Sarkandrovy kaple se středověkým skřipcem, pohled na noční Olomouc z barokní kostelní věže nebo posezení v historickém vinném šenku.

Blanka Mazalová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme