Bratři Formanové přivedli do Národního divadla elfky, mořské panny a bazilišky

V historické budově Národního divadla v Praze se střetnou dva odlišné světy. Fantasticko-dobrodružný příběh a opera. Hudební projekt bratří Formanů s názvem Čarokraj má dnes slavnostní premiérů. Rodinná opera zavede diváky do tajuplné říše nadpřirozených bytostí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Forman před studiem RW | Foto: Radio Wave

Hra není autorská. Tvůrci se inspirovali knížkou Mluvící balík Geralda Durrella. „Pan Durrell do světa nadpřirozených bytostí pronikl a dost přesně jej popsal,“ představuje inspiraci Čarokraje režisér Petr Forman.

Opera se nebude odehrávat jen na jevišti, ale především na místech, kudy publikum do divadla přichází. Na projektu se kromě Petra Formana podílel i jeho bratr Matěj, který se spolu s Andreou Sodomkovou postaral o výtvarné řešení a scény.

Přehrát

00:00 / 00:00

O hudebním projektu Čarokaj se před premiérou bavila Zuzana Filípková s režisérem Petrem Formanem.mp3

„V mytologické říši se bytosti dorozumívají zpěvem, který se podobá zpěvu opernímu. Každý druh se vyjadřuje jinak. U vlkodlaků je melodie velmi charakteristická a liší se od melodií, které vyluzují mořské panny,“ doplňuje autory skladatel a dirigent Marko Ivanovič.

V Čarokraji vystoupí orchestr Národního divadla a operní sólisty uvidíte ve velmi netradičních rolích. Různorodost bytostí a zvířat je skutečně veliká. „Objeví se fénixové, elfky, mořské panny, bazilišci, ropuchy nebo vlkodlaci,“ odtajňuje postavy Petr Forman.

Po dnešní premiéře by se Čarokraj měl stát součástí běžného repertoáru Národního divadla.

Zuzana Filípková, Jakub Viliš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme