Cenám Thálie kralovala Ostrava. Bez povšimnutí nezůstal ani Spejbl s Hurvínkem

Předávání Cen Thálie jasně dominovalo Národní divadlo moravskoslezské, které si na své konto připsalo hned tři ocenění. Diváci zažili v průběhu slavnostního večera řadu překvapení. Jedním z nich se stali Spejbl a Hurvínek, kteří získali Thálii za celoživotní dílo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cenu za celoživotní dílo získaly i loutky Spejbla a Hurvínka. Uprostřed je loutkoherečka Helena Štáchová. | Zdroj: ČTK

Přestože si dřevěné loutky neodpustili sem tam nějakou poznámku, z ceny měly velkou radost. Na sobotním udělování se přitom staly jednoznačně jejími nejstaršími držiteli.

Spejbl a Hurvínek obdrželi miniaturní křišťálové divadelní masky, tvůrci Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová a Martin Klásek dostali ceny v původní velikosti. Thálie za loutkové divadlo se letos udělovala poprvé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předávání Cen Thálie sledovala redaktorka ČRo Michaela Vetešková.

Nejúspěšnějším divadlem večera byla jednoznačně ostravská scéna. Z osmi cen Thálie udělovaných Hereckou asociací její členové dostali hned tři, pokud nepočítáme zvláštní ceny poroty a ceny za mimořádné mistrovství

Nejpřekvapenější a nejdojatější vypadala herečka Městského divadla Brno Hana Holišová, která zaujala porotu svým výkonem v muzikálu Papežka. „Já asi nemůžu říct, že by to pro mě byla meta, ale moc si toho opravdu vážím,“ prohlásila.

Údiv neskrývala ani její kolegyně Gabriela Míčová. Thálii získala za roli v inscenaci, která se už nehraje a divadlo, kde ji bylo možné shlédnout, již neexistuje. Pražské komorní divadlo loni kvůli grantové politice hlavního města ukončilo svou činnost.

„Vnímám to jako takové dovršení mé desetileté práce v Pražském komorním divadle, které působilo deset let v divadle Komedie,“ uvedla Míčová.

Cenu si letos z Národního divadla odnesl i herec Richard Krajčo za roli Dennyho ve hře Deštivé dny. V kategorii činoherce do 33 zvítězil Matouš Ruml z Městského divadla Mladá Boleslav.

Thálii kromě nich převzal dirigent Arnošt Moulík. Za celoživotní mistrovství byla oceněna herečka Jana Hlaváčová a v operetně-muzikálovém oboru byl oceněn nestárnoucí Limonádový Joe Karel Fiala.

Michaela Vetešková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme