Ceny Thálie mohou získat Fialová, Nárožný nebo Střihavka

Herecká asociace vyhlásila nominace Cen Thálie za uplynulý rok 2010. Odborné poroty na prestižní ocenění navrhly například herečky Květu Fialovou a Lucii Štěpánkovou, jejich kolegy Petra Nárožného a Jiřího Štěpničku i muzikálové umělce Dashu a Kamila Střihavku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květa Fialová | Foto: Vilém Janouš

V kategorii ženský herecký výkon v činohře je mezi nominovanými vedle Fialové, navržené za ztvárnění role Maude ve hře Harold a Maude ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, a Štěpánkové za roli Agnes v představení Brand/Oheň souboru Transteatral Praha, také Kateřina Winterová. Ta zaujala titulní rolí v inscenaci Co se stalo, když Nora opustila manžela v Národním divadle.

Nárožný je v nominacích za výkon v Krležově Lédě na jevišti pražského Činoherního klubu a Štěpnička jako Raymond v představení Blackbird v Národním divadle. Konkurentem jim je Dušan Hřebíček, který exceluje v inscenaci Král je panna na jevišti královéhradeckého Klicperova divadla.

Dvě nominace na prestižní Thálii má inscenace rockové opery Jesus Christ Superstar Hudebního divadla Karlín. A to díky Dashe v roli Máří Magdalény a Kamilu Střihavkovi v roli titulní. V nominacích jsou dále Johana Gazdíková za titulní roli muzikálové adaptace Mary Poppins v Městském divadle Brno a Marian Vojtko za výkon v muzikálu Baron Prášil na jevišti pražského Divadla Hybernia.

Operní nominace se týkají Michaely Kapustové, Christiny Vasilevy, Tomáše Černého a Richarda Haana. V baletním jsou mezi nominovanými Zuzana Pokorná, Adéla Pollertová a Lenka Vagnerová, v mužské kategorii pak Viktor Konvalinka, Richard Kročil a Richard Ševčík.

Ceny Thálie se budou předávat poosmnácté 26. března na jevišti Národního divadla. Na rozdíl od Cen Alfréda Radoka se toto ocenění zaměřuje výhradně na umělecké výkony, a to v kategoriích činohra, opera, muzikál a balet. O vítězích rozhodují čtyři odborné poroty.

Martin Hromádka, Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme