České děti v Bruselu se učí češtinu zábavně. Pomáhá jim i divadlo

Českým dětem, které žijí v převážně smíšených rodinách v Bruselu, pomáhá s osvěžením mateřského jazyka i divadlo. Tamní Česká škola bez hranic a krajanský spolek Beseda pozvaly do Belgie herce pražského divadla Viola, kteří děti potěšili českými pohádkami, písničkami a říkadly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představení pražského divadla Viola s názvem Ententyky pro české děti žijící v Bruselu | Foto: Pavel Novák

Profesionální herci divadla Viola si děti s vystoupením Ententýky získali téměř okamžitě.

Vyprávěli Čapkovy pohádky o pejskovi a kočičce, dávali hádanky, zpívali písničky, které děti znají z lekcí v nedělní České škole bez hranic. Právě v ní se čeština vyučuje třeba i vyprávěním pohádek nebo zpěvem českých písniček.

Samotné herce překvapilo, jak jsou děti vzdálené několik set kilometrů od vlasti v češtině jako doma.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraniční zpravodaj v Bruselu Pavel Novák zhlédl představení pražského divadla Viola pro české děti žijící v Bruselu

„Já si myslím, že děti byly stejné, jako jsou všude jinde. Česky zcela evidentně uměly docela dobře. Myslím, že reagovaly moc pěkně,“ myslí si Josef Hervert, jeden z tříčlenného hereckého tria představení Ententýky.

Také podle ředitelky bruselské České školy bez hranic Dagmar Strakové splnilo představení očekávání a dětem ve výuce češtiny pomůže:

Českým dětem žijícím v Bruselu se představení Ententýky líbilo | Foto: Pavel Novák

„Naše děti z České školy bez hranic tyhle písničky znají a učí se je. Chtěli jsme jim ukázat, jak to je, když to zpívá profesionální divadlo. Myslím, že se to báječně povedlo a děti byly spokojené,“ hodnotí Straková.

Pásmo Ententýky se v Bruselu pro velký zájem rodičů i dětí hrálo celkem třikrát. Divadlo Viola si možná pozvou další české školy působící v jiných zemích.

„V současné době má velký zájem Česká škola bez hranic ve Švýcarsku. A určitě bude zájem i z ostatních Českých škol bez hranic, je to výborná aktivita,“ říká Dagmar Straková.

Pavel Novák, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme