Česko má za sebou první Noc divadel, zájem lidí byl obrovský

Až do pozdních nočních hodin mělo otevřeno osmdesát českých divadelních scén, které zapojily se do takzvané Noci divadel. Lidé ve 24 českých městech si při ní mohli prohlédnout zákulisí divadel nebo zhlédnout některá představení. Zájem veřejnosti byl veliký.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V rámci Noci divadel připravili v pražském Divadle v Dlouhé už odpoledne program pro děti | Zdroj: ČTK

Divadelní představení z Chorvatska a komentovanou prohlídku nabídlo příchozím například divadlo Archa. Jeho ředitel Ondřej Hrab noc divadel vítá. „Přineslo to úplně jiný profil publika.“

Nabito měli i ve Švandově divadle na Smíchově, tady vystoupil třeba soubor Buchty a loutky. Produkční Jitku Dvořákovou zájem návštěvníků těšil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Noc divadel si nenechala ujít ani redaktorka Eva Rajlichová

„Možná, že to bude hlavně o tom, že se o některých divadlech nebo kulturních dozví lidi, kteří by na ně normálně nenarazili, protože nevyhledávají kulturu pravidelně. Může jim to ukázat nové obzory."

Napilno měli i studenti a vyučující z pražské DAMU, hrálo se ve velkém sále Disku i na komorní scéně Řetízek. Ten kdo to nestihl nebo se nevešel, si mohl zajít na prohlídku zákulisí se zdejší děkankou Doubravkou Svobodovou v roli průvodkyně.

„Většina divadel to cítí jako velkou příležitost se otevřít i jiným lidem než svým pravidelným divákům.“

Česká republika vstoupila do Noci divadel poprvé. Akce přitom slaví velký úspěch už několik let v 11 evropských zemích včetně sousedního Slovenska.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme