Český Krumlov zůstane na seznamu UNESCO

Český Krumlov se nemusí obávat vyškrtnutí ze seznamu UNESCO. Na dnešním zasedání v sídle této organizace v Paříži se otázka zámecké zahrady a točny v ní umístěné řešila pouze v obecné rovině, žádný požadavek na její odstranění nezazněl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 500 diváků se vejde na točnu | Foto: Jan Rosenauer

Místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová potvrdila, že město dostalo od UNESCO pouze doporučení, aby dělalo takové kroky, které budou k památkám co nejšetrnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výsledcích jednání v sídle UNESCO v Paříži informoval zpravodaj Jan Šmíd

Rozhodně prý nikdo Krumlovu nenařizoval, aby otáčivé hlediště ze zahrady, která patří k městské části zapsané do seznamu UNESCO, odstranil.

Velvyslankyně České republiky při UNESCO Halka Kaiserová pak doplnila, že se o možnosti vyškrtnutí Českého Krumlova ze seznamu této organizace, jak o tom informovala některá média, vůbec nejednalo.

Na seznamu UNESCO je v současnosti 12 památek z České republiky. Dalšími kandidátek pro příští rok jsou například třeboňské rybníky.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme