Diváci Teatromatu 'napíšou' scénář sami - živě

Pražské divadlo Ypsilon hraje dnes večer Teatromat. V představení souboru Vosto5 rozhodnou sami diváci o soudu slečny Aleny, která jede do Prahy za svým velkým snem a čekají na ni jen samé velkoměstské nástrahy. Herci mají v rejstříku 49 variant příběhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie Studia Ypsilon | Foto: Wikipedia, public domain - volné dílo, Lenka Vybíralová

V rámci představení je sedm hlasování, v každém rozhodování jsou dvě možnosti, vidět se tak dá bez jednoho pět desítek verzí příběhu.

Kinoautomat Radúze Činčery, kdy diváci hlasovali, jak bude příběh pokračovat, představí herci Vosto5 doslova naživo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Naděždy Hávové o projektu Teatromat, divadle, kde o ději rozhodují sami diváci

„Inspirovali jsme se tímto tvarem. Tím, že diváci tak rádi chodívali a ve vzkříšené verzi i znovu chodí na legendární kinoautomat,“ říká Ondřej Cihlář - herec, režisér, dramaturg a scénárista divadla Vosto5, které Teatromat dala dohromady. Divadelní tvar by tomu podle Cihláře mohl slušet. „Už jen proto, že lidé živě reagují na to, co se děje v kinoautomatu na plátně a v rámci našeho divadelního představení mohou živě reagovat na to, co se živě děje na scéně,“ myslí si.

Cihlář také vysvětluje, jak si s takovým kvantem scénářů poradit: „Musíme varianty kombinovat, jednotlivé buňky jsou nazkoušeny dopředu, v tom tolik improvizace není, ale improvizace je v tom, jak reagují diváci a jakým způsobem se musí odkomunikovat, co se bude dít.“

Naděžda Hávová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme