Divadelní scéna Open Air Festivalu

Od 12. do 14. srpna probíhá na severu Čech v Panenském Týnci Open Air Festival. Na čtyřech stageích vystoupí české i zahraniční kapely a nebude chybět ani divadelní scéna. Její program nám přiblíží naše redaktorka Barbora Sedláčková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Open Air Festival | Foto: Press kit

V sobotu 13. srpna budou kromě hudební produkce na Open Air Festivalu k vidění i divadelní představení. Multi-culty stage, jak se nazývá prostor, kde se inscenace odehrají, představí nejdříve pražskou pohádkovou dramaturgii. Profesionální loutkoherci Divadla Minor se svým Bruncvíkem a lvem zahrají dospělým i dětem hned po obědě, potom bude následovat divadelní společnost Kulich. Kulich obyčejně hostuje v letenském Pidivadle Vyšší odborné školy herecké či v malostranském Divadle na prádle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Divadelní scéna Open Air Festivalu

A až Piráti ukážou dětem od 5 let, jak to chodí na pirátské lodi, Jan Potměšil zahraje svou životní divadelní roli. Růže pro Algernon nastudovaná divadelním spolkem Kašpar měla v Celetné premiéru v roce 1993, od té doby strhující příběh sedmatřicetiletého mentálně postiženého Charlieho zahrál ochrnutý Jan Potměšil šest set padesát šestkrát.
Open Air Festival tedy připravil něco i pro náročné diváky, Růže pro Algernon Daniela Keyese mezi tato představení rozhodně patří. Hluboký příběh s vytříbeným hereckým obsazením v režii Jakuba Špalka mu dodává předem punc nejkvalitnější inscenace festivalu.

Z představení Růže pro Algernon | Foto: Press kit

Následně Kulich odlehčí atmosféru podruhé, pro dospělé, komedií Let č. 321 a sobotní divadelní odbočku festivalu zakončí Strange Love. Podivnou lásku napsal Jaroslav Rudiš spolu s Petrem Pýchou v roce 2007. Pět let poté, co Rudiš dostal Cenu Jiřího Ortena za prvotinu Nebe pod Berlínem. Dnes uvádí Strange Love Činoherní studio Ústí nad Labem v hlavní roli s Markem Taclíkem. Ten se skupinou fanatických obdivovatelů Depeche Mode uzavře divadelní sobotu Open Airu.

Z představení Strange Love | Foto: Press kit

Kromě divadla vystoupí na festivalu, kde má ve čtvrtek každý vstup zdarma, norští Röyksopp, britští Kasabian, Richard Müller, Monkey Business, Navigators nebo Ohm Square. Festival Open Air nabízí k hudbě, divadlu a programu pro děti i autorská čtení a multižánrové workshopy. Zásadním bude jistě stánek organizace Člověk v tísni, jehož pracovníci zde seznámí veřejnost s dobročinnými aktivitami společnosti. Nabízet ke koupi budou i fair trade výrobky z třetího světa.

Open Air Festival začne ve čtvrtek 12. srpna v půl čtvrté odpoledne.

Barbora Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme