Divadelní soubor Studio DVA se natrvalo usadí v bývalém kině Blaník

Bývalé kino Blaník v pražském Fénixově paláci znovu ožije kulturou. Na jeho prknech se usadí kočovní herci z divadelního souboru Studio DVA. Stálou scénu zahájí hra Hlava v písku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Chýlková a Jan Potměšil v inscenaci Studia DVA Hlava v písku | Foto: Studio DVA

Bylo 18. září, rok 1929 a pražské kino Blaník poprvé promítalo film. Dnes, tedy o 84 let později, nahradí filmové plátno herci. Na divadelní prkna ve Fénixově paláci se nastálo stěhují členové divadelního souboru Studio DVA.

Ve světlech prvorepublikových lampiček se hemží hostesky, uklízečky a číšníci. Je několik hodin před premiérou, na čerstvě dokončené jeviště se přesunuli herci a naposledy zkouší a ladí.

Přehrát

00:00 / 00:00

S divadelním souborem Studio dva natáčela redaktorka Klára Bílá

„Jsem hrozně šťastná, že jsme v tomhle krásném novém divadle. Každá inscenace je jiná. Některá se bude líbit Pepovi a Jardovi se bude líbit druhá. Já si jenom přeji, aby chodilo co nejvíce lidí, a aby byli šťastní, stejně jako jsme my, co jsme tady,“ říká herečka Ivana Chýlková.

Chýlková je členkou kočovného souboru už několik let. Za stálou scénu Divadla Studia DVA je vděčná. Herci totiž hostovali v jiných pražských divadlech. Až po deseti letech mají svá prkna, co znamenají svět. Do hlediště se vejde přes 600 diváků.

„Myslím, že se nám podařilo zachovat původní atmosféru tohoto prostoru, která je nádherná. Snažili jsme se vytvořit hlavně komfort pro diváky, máme výborné luxusní sedačky v sále, na balkoně je skvěle vidět, což nebylo,“ říká o nové stálé scéně producent Michal Hrubý.

Divadelní společnost, která dosud fungovala bez stálé scény, má ve svém repertoáru šestnáct činoherních titulů, muzikál Hello, Dolly! a hudebně-divadelní projekt Vánoční koleda.

Klára Bílá, raf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme