Divadlo Continuo uvede novou inscenaci v okolí rybníka Otrhanec

Světoznámé divadlo Continuo si pro příštích šest sprnových večerů připravilo speciální program v okolí rybníka Otrhanec v jihočeské vesničce Malovice. Herci si toto místo vybrali pro svou zbrusu novou inscenaci s názvem Jezero Grus grus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeřáb popelavý | Foto: Marek Szczepanek, www.wikipedia.org

Fyzické divadlo, akrobacie, plující i vznášející se objekty, masky, loutky, oheň a voda – tak by se dalo charakterizovat Divadlo Continuo.

Spolu s více než dvacítkou dalších účastníků z celého světa rozehrají jeho herci představení přímo na hladině rybníka, hrázi, přilehlé louce i v korunách stromů. Rybník Otrhanec se tak na šest večerů promění v jezero, kde sídlí Grus grus, tedy jeřáb popelavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Divadlo Continuo uvede novou inscenaci v okolí rybníka Otrhanec.mp3

Režisér hry Pavel Šťourač mluví o myšlence, která se stal výchozí pro celou inscenaci:

„Jeřáb je v řadě mytologií velmi významný pták. To, co nás nejvíc inspirovalo je, že je znakem transformace. Když se totiž usídlí na novém místě, tak zde jednou za tři roky ztratí peří a nemůže létat. Peří mu pak znovu vyroste a stejně tak rostou i jeho mláďta, která mezitím vyvede.“

Mystický zážitek nabídne Continuo divákům jen šestkrát, ode dneška až do úterý 23. srpna.

Pavla Kuchtová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme