Divadlo, hudbu i tradiční jídla představí v Plzni festival arabské kultury

V Plzni dnes začne šestý ročník festivalu arabské kultury Arabfest. Opět nabídne řadu akcí - od výstav a přednášek po koncerty, divadlo nebo ochutnávku tradičních arabských jídel. Letošním tématem festivalu je žena. V Plzni potrvá Arabfest do 17. dubna a pak se přesune do Prahy, kde začne 23. a skončí 25. dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hummus | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Paul Goyette

Hlavní hvězdou festivalu je první dáma arabského hip hopu Shadia Mansourová, palestinská rapperka žijící ve Velké Británii.

„Bude tady mít letos jediný koncert v České republice. Bude to 11. dubna do osmi večer v DEPO 2015,“ pozvala ředitelka Arabfestu Tereza Svášková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S ředitelkou Arabfestu Terezou Sváškovou mluvila o programu Jana Kosová

„Přijede nám Fatéma Chahidová, to je jedna z nejslavnějších a nejznámějších marockých spisovatelek. Nebo tady budeme mít ředitelku neziskové organizace z Palestiny,“ doplňuje.

Marocká básnířka a spisovatelka Fatéma Chahidová zahájí výstavu s názvem Žena - slovo - kniha ve čtvrtek 16. dubna ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Nabídne pohled do blízkovýchodní literatury očima žen.

„Po této vernisáži bude následovat autorské čtení a autogramiáda jejích sbírek, které vyšly i v češtině.“

Vystoupí i další významné ženy. Ridina Ahmedová zazpívá v doprovodu akustického kontrabasu Petra Tichého.

Zřejmě největší účast návštěvníků se dá očekávat 11. dubna v DEPU 2015. V 15 hodin tam začne arabský trh včetně ochutnávky tradičních pokrmů.

„Bude tam přímo i ochutnávka pokrmů od šéfkuchařů arabských velvyslanectví,“ přiblížila Tereza Svášková.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme