Divadlo, hudbu i tradiční jídla představí v Plzni festival arabské kultury

V Plzni dnes začne šestý ročník festivalu arabské kultury Arabfest. Opět nabídne řadu akcí - od výstav a přednášek po koncerty, divadlo nebo ochutnávku tradičních arabských jídel. Letošním tématem festivalu je žena. V Plzni potrvá Arabfest do 17. dubna a pak se přesune do Prahy, kde začne 23. a skončí 25. dubna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hummus | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0, Paul Goyette

Hlavní hvězdou festivalu je první dáma arabského hip hopu Shadia Mansourová, palestinská rapperka žijící ve Velké Británii.

„Bude tady mít letos jediný koncert v České republice. Bude to 11. dubna do osmi večer v DEPO 2015,“ pozvala ředitelka Arabfestu Tereza Svášková.

Přehrát

00:00 / 00:00

S ředitelkou Arabfestu Terezou Sváškovou mluvila o programu Jana Kosová

„Přijede nám Fatéma Chahidová, to je jedna z nejslavnějších a nejznámějších marockých spisovatelek. Nebo tady budeme mít ředitelku neziskové organizace z Palestiny,“ doplňuje.

Marocká básnířka a spisovatelka Fatéma Chahidová zahájí výstavu s názvem Žena - slovo - kniha ve čtvrtek 16. dubna ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Nabídne pohled do blízkovýchodní literatury očima žen.

„Po této vernisáži bude následovat autorské čtení a autogramiáda jejích sbírek, které vyšly i v češtině.“

Vystoupí i další významné ženy. Ridina Ahmedová zazpívá v doprovodu akustického kontrabasu Petra Tichého.

Zřejmě největší účast návštěvníků se dá očekávat 11. dubna v DEPU 2015. V 15 hodin tam začne arabský trh včetně ochutnávky tradičních pokrmů.

„Bude tam přímo i ochutnávka pokrmů od šéfkuchařů arabských velvyslanectví,“ přiblížila Tereza Svášková.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme