Divadlo Járy Cimrmana bude hrát i v další sezóně

„Budeme hrát, dokud to půjde,“ vzkazuje divákům manažer Divadla Járy Cimrmana Václav Kotek. Spolu se Zdeňkem Svěrákem a celým kolektivem divadla se dnes radili, co dál po smrti kmenového autora, herce a duše všech představení Ladislava Smoljaka. Nakonec se rozhodli pokračovat a provoz scény nepřerušit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Járy Cimrmana - České nebe | Foto: Kateřina Scheuflerová

„Do konce června odehrajeme všechna představení, která byla naplánována. S tím, že pan Čepelka se naučí roli Komenského do Českého nebe, abychom mohli alternovat pana Svěráka, protože ten by to sám celé nezvládl,“ řekl Kotek.

„Na příští sezónu jsme se domluvili, že budeme pokračovat v plném rozsahu s tím, že pouze omezíme provoz na dvacet představení měsíčně. Budou alternace tak, aby pan Svěrák odehrál šestnáct her a čtyři budou bez něj. Takže se v podstatě bude jednat o nepřerušený provoz,“ dodal manažer Divadla Járy Cimrmana.

Ladislav Smoljak zemřel v neděli časně ráno po dlouhé nemoci v kladenské nemocnici. Bylo mu sedmdesát osm let. Veřejnosti byl Smoljak nejvíce známý právě jako herec a autor her Divadla Járy Cimrmana, které založil se Zdeňkem Svěrákem. V divadle byl také do poslední chvíle aktivní.

Jana Zemanová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme