Divadlo Járy Cimrmana oslaví 45 let existence slavnostním představením Českého nebe

V Žižkovském divadle Járy Cimrmana bude zítra vpodvečer pořádně živo. Právě 4. října totiž uplyne přesně 45 let od první premiéry tohoto oblíbeného divadla. Jubileum oslaví herci i diváci slavnostním představením hry České nebe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Járy Cimrmana - České nebe | Foto: Kateřina Scheuflerová

Zítřejší představení Cimrmanů bude výjimečné především tím, že se bude vysílat přímým přenosem do víc než 60 kin v celé České republice.

Fanoušci Járy Cimrmana a autorské dvojice Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák tak můžou vyrazit do kin třeba v Kutné Hoře, Náchodě, Jičíně, Duchcově, Kroměříži, Chotěboři a mnoha dalších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak hodlá Žižkovské divadlo Járy Cimrmana oslavit své jubileum, přiblížil redaktor Jan Herget

Na rozdíl od divadla, kde má hra České nebe pravidelnou přestávku, se v kinech přenos nepřeruší. Diváci budou o pauze sledovat živou reportáž Vojty Kotka, který s kamerou a mikrofonem projde zákulisím divadla, zajde i do šatny a popovídá si s herci.

Návštěvníci kin také dostanou sklenku sektu, aby si mohli spolu s ostatními na dálku připít.

Výročí divadla Járy Cimrmana neopomene ani ČRo 1 - Radiožurnál. Už dnes po 23. hodině bude hostem Vladimíra Kroce Zdeněk Svěrák a do zítřejšího Ranního interview Radiožurnálu v 7.50 dorazí Jan Svěrák, který bude celý přímý přenos režírovat.

Jan Herget, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme