Divadlo Na Zábradlí představí nejnovější projekt Divadla Letí

Nebe nepřijímá, tak se jmenuje nejnovější projekt souboru Divadlo Letí. Po happeningu na pražském letišti se inscenace přesouvá do Divadla Na Zábradlí. Jde o pilotní projekt Centra současné dramatiky a jeho cílem je představit českému publiku současnou dramatickou tvorbu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebe nepřijímá

Nebe nepřijímá | Foto: Press kit

„My jsme se shodli, že když to má být pilotní projekt, tak to téma by mělo být takové, aby vystihovalo současný způsob života, protože současná dramatika má být aktuální a má to být něco, co se nás bezprostředně týká. Letiště je pro nás takový symbol, je to místo, kde se potkávají různé kultury, které vypadá na celém světě stejně a přesto se tam potkávají úplně odlišní lidé. Je to hektické místo a může se tam stát téměř cokoli,“ vysvětluje Martina Schlegelová, ředitelka Divadla Letí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Inscenaci Nebe nepřijímá aneb Letí na Letišti na Rádiu Česko přiblížila režisérka Divadla Letí a spoluzakladatelka Centra pro současnou dramatiku, Martina Schlegelová.

Prostřednictvím pěti her z letištního prostředí, které speciálně pro tuto příležitost napsalo pět světových dramatiků, máte možnost setkat se s nejnovější dramatickou tvorbou. Na vzniku představení se podílel Joe Penhall, významný anglický dramatik, který píše i hollywoodské scénáře, David Gieselmann, německý dramatik, který uvádí hry v nejlepších německých divadlech, David Drábek a Viliam Klimáček, kteří jsou oba držiteli cen Alfréda Radoka a Falk Richter, jeden z předních německy píšících režisérů a dramatiků.

„V průběhu působení našeho divadla jsme se s nimi seznámili a na principu přátelských vztahů jsme je pro tento projekt oslovili, protože tyhle lidi není vůbec lehké získat a rozhodně to z naší strany nebylo o tom, že bychom jim nabídli tak dobrý honorář. Spíš to bylo tím, že je projekt zaujal. Mám také pocit, že je potom bavila společnost ostatních dramatiků, že je bavilo mít svou krátkou hru v takovém pásmu,“ popisuje spolupráci jednotlivých dramatiků Schlegelová

Václav Pešička, Lenka Rafaelová, Karolína Koubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme