Divadlo, písničky, fotky. V Třeboni vzpomínali na Václava Havla

Jihočeská Třeboň si v pátek připomněla osobnost Václava Havla jako prvního porevolučního prezidenta, dramatika i filozofa. Večer pořádaný místní Křesťanskou akademií měl připomenout, že Havel do Třeboně rád zajížděl na léčení a měl zde i osobní vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel objektivem Tomki Němce | Foto: foto © tomki němec

Například od roku 1996 mu starosta Třeboně Jiří Houdek spolu s rybáři vozili kapra na vánoční stůl. Chystali se i loni, ale kapr už nakonec za Václavem Havlem nedojel.

Třeboň se rozhodla jako první po období smutku za zemřelého exprezidenta k uspořádání kulturní akce, která se odehrála v Divadle Josefa Kajetána Tyla a poté v klubu Beseda.

Večer v divadle se nesl v duchu veselých vzpomínek. Jeho odlehčenou atmosféru podtrhlo provedení Havlovy hry Audience Divadlem Na tahu Andreje Kroba a také téměř neznámé rané hry Ela, Hela a stop v podání studentek DAMU. Jde o skeč napsaný v Divadle Na zábradlí v sezóně 1960/61 do hry Ivana Vyskočila Autostop.

Přehrát

00:00 / 00:00

O večeru vzpomínek na Václava Havla telefonovala ze Třeboně Pavla Kuchtová

Z divadla se účastníci akce přesunuli do klubu Beseda, kde se hudební publicista Jan Rejžek proměnil v dýdžeje a pouštěl Havlovy oblíbené písničky, které osobitě komentoval.

Hosté také sledovali projekci fotografií zachycujících Václava Havla objektivem jeho fotografa Tomki Němce. Ten k mnoha záběrům přidal i osobní komentář. Řekl, že osobně má rád tu, která se ale bohužel na konci loňského roku stala titulkovou – silueta Václava Havla odcházejícího k moři a zanechávajícího stopy v písku.

Pavla Kuchtová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme