Divadlo pod Palmovkou čeká rekonstrukce, soubor by tam chtěl hrát na podzim

Povodněmi poničené pražské Divadlo pod Palmovkou se po dvou letech čekání dočká opravy. Divadelníci teď musí do konce týdne vystěhovat všechen nábytek a kulisy. Vybraná firma by měla opravu v hodnotě třiceti šesti milionů korun dokončit v srpnu letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo pod Palmovkou | Foto: Filip Jandourek

Věci z kanceláří i dalších míst teď divadelníci přesunují do narychlo pronajatých náhradních prostor.

„Tady jsme skladovali skříně, kostýmy, bedny s rekvizitami, to foyer bylo celé zaplněné, protože všechno z toho sklepa se muselo někam odnést,“ ukazuje ředitel divadla Michal Lang, kde byly věci schované před velkou vodou a jejími následky.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Divadle pod Palmovkou krátce před zahájením oprav natáčela redaktorka Veronika Štefanová

I přes toto stěhování bude soubor dál hrát, byť v omezené míře. „V březnu máme ještě poměrně dost představení, kolem těch pěti, šesti v Praze, do toho nějaké zájezdy. V květnu, červnu už prakticky nebudeme hrát, pouze v rámci našeho studia Palmoffka budeme v Rock Café hrát Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky,“ dodává Lang.

Na svou domovskou scénu by se herci mohli vrátit na podzim, i když ředitel Lang je zatím opatrný.

„Já už jsem několikrát říkal, kdy to otevřeme, a nikdy to nebyla pravda, takže to je těžko říct. Datum bychom měli – třetího října,“ říká Lang.

Zaplavený suterén Divadla pod Palmovkou dne 6. června 2013 | Foto: archiv Divadlo pod Palmovkou

kov, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme