Divadlo v Mladé Boleslavi chystá světovou premiéru aktovek Václava Havla

Divadlo v Mladé Boleslavi uvede ve světové premiéře společně Havlovy aktovky Vernisáž a Pět tet. Herci začnou na nastudování pracovat příští týden po Vánocích.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Mladá Boleslav

Divadlo Mladá Boleslav | Foto: Panoramio from Google

Pěti tetami navázal Václav Havel po pětatřiceti letech na svou aktovku Vernisáž. Svůj nový text věnoval společnému projektu divadla Husa na provázku a Klicperova divadla.

Přesto uvedení obou her v rámci jednoho večera bude mít svou světovou jevištní premiéru až příští rok v únoru v Mladé Boleslavi. Zatím se totiž uskutečnilo pouze scénické čtení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Jana Zítky o chystavém představení v mladoboleslavském divadle v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

„Tato kombinace jednoaktovek vznikla pro brněnský festival, který se věnoval Havlovu dílu. Takže klasicky na jevišti to rozhodně je světová premiéra,“ uvedl ředitel mladoboleslavského divadla František Skřípek.

Nápad inscenovat aktovky v Mladé Boleslavi vznikl minulou sezónu, kdy režisér Ivo Krobot v Městském divadle nastudoval Hrabalovy Ostře sledované vlaky.

„A když jsme se domlouvali na další spolupráci, tak vyslovil přání, že vlastně on ještě nikdy za celou svou kariéru nerežíroval Havla. Ani v Mladé Boleslavi Havel nebyl nikdy hrán. My splácíme určitý dluh,“ řekl František Skřípek.

Premiéra se v mladoboleslavském divadle uskuteční 10. února příštího roku.

Jan Zítka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme