Dobrá zpráva pro fanoušky. Na hru o Harrym Potterovi je dalších 250 tisíc vstupenek

Do prodeje jde dalších 250 tisíc vstupenek na londýnskou inscenaci Harry Potter a prokleté dítě. Divadelní hra o slavném kouzelníkovi vyšla také knižně, český překlad se na pulty dostane v září. Děj navazuje na epilog posledního dílu série o slavném kouzelníkovi, odehrává se tedy 19 let po velké bitvě v Bradavicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiéra hry Harry Potter a prokleté dítě | Foto: Reuters

Na novém příběhu se kromě původní autorky J. K. Rowlingové podíleli i další dva autoři.

„Je na tom vidět, že příběh psal někdo, kdo knihy velmi dobře zná, ale zároveň má určitý odstup a dokáže pracovat s postavami nebo motivy, které už sama autorka nevidí nebo by ji hned nenapadly,“ řekl překladatel knihy do češtiny Petr Eliáš.

„Myslím si, že autoři jsou si velmi dobře vědomi toho, kde je hlavní základna čtenářů nebo diváků, a cílí samozřejmě na děti, ale i na odrostlé čtenáře, kteří řeší podobné problémy jako Harry. Mají svou rodinu a musí nějak vycházet se svými dětmi,“ dodal.

Harry Potter se na divadelní jeviště vrací o 19 let starší, se třemi dětmi a prací na ministerstvu kouzel. Děj hry autoři úzkostlivě tají. Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová vyzvala už dříve diváky, aby neprozradili ostatním, jak příběh dopadne.

Premiéra hry byla v sobotu. Lístky na první sérii představení se vyprodaly prakticky okamžitě. 175 tisíc vstupenek zmizelo během 8 hodin.

Veronika Malá, Magdalena Sodomková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme