Festival Autorská tvorba nablízko nabídne představení i workshopy

S prvním únorovým dnem začne pátý ročník festivalu Autorská tvorba nablízko. Během této akce mají zájemci možnost okusit opravdu zblízka, jak vypadá práce studentů Katedry autorské tvorby a pedagogiky pražské DAMU.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozvánka na hru TĚLOVNÍK OBECNÝ - CORPUS VULGARIS | Foto: Autorská práva nablízko Festival DAMU

Večerní představení, studentské pokusy, odpolední workshopy, hudba. To je jen zlomek toho, co mohou lidé od 1. do 4. února zažít v pražském divadle Inspirace na Malostranském náměstí v rámci festivalu Autorská tvorba nablízko. Jak na Rádiu Česko přiblížila jedna z organizátorek festivalu, studentka Kateřina Daňková z Katapu, název Nablízko je odvozen od místa konání prvního ročníku festivalu.

„První ročníky se konaly v Nosticově divadle, nyní v divadle Nablízko. Jedná se o malou scénu, kde mají diváci možnost být v blízkosti tomu, co se děje na jevišti. A to nám nesmírně vyhovovalo. Aby se mohl divák mohl zblízka seznámit s tím, co studujeme, jaký to má smysl, co si od toho slibujeme a jaké máme výsledky,“ vysvětlila.

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu Autorská tvorba nablízko jsme na Rádiu Česko hovořili s Kateřinou Daňkovou, studentkou z Katedry autorské tvorby a pedagogiky - KATaP.

Doplnila, že festival začíná 1. února písňovým představením ‘Prý v roce šedesátém šestém‘. „Představení je složené z písniček z 60. let. Na klavír bude hrát profesor Přemysl Rut, který krásně zvládá velice široký repertoár. A my studenti budeme zpívat,“ dodala.

Upozornila také na představení Tělovník obecný – Corpus Vulgaris, které se bude odehrávat ve studiu Alta v Holešovicích, které nabízí bezbariérový přístup.

„Toto představení je výsledkem dvouleté intenzivní práce studentek, které pořádaly pravidelné workshopy s lidmi, jejichž vztah k tělu je ovlivněn buď profesí, nebo lidmi, kteří žijí s různými druhy nějakých handicapů. Tím pádem mají specifické zkušenosti se svým tělem,“ uvedla.

Studenti KATaP lákají také na bohatý doprovodný program. Návštěvníci festivalu si budou moci prostřednictvím workshopů sami na vlastní kůži vyzkoušet způsob práce katedry autorské tvorby a pedagogiky.

„Každý den nabízíme dílny otevřené pro veřejnost, kde si návštěvník může vyzkoušet některou s disciplín, které se věnujeme,“ uvedla Kateřina Daňková.

Katarína Brezovská, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme