Hvězdný víkend Dejvického divadla. Jeho herci sbírali Lvy i Ceny Alfréda Radoka

Čtyři z pěti nominací proměnilo na Cenách Alfréda Radoka pražské Dejvické divadlo. Jeho herci o víkendu sklízeli úspěch i na filmových cenách Český lev. Ivan Trojan, který patří k oporám souboru, má doma nejen pátého křišťálového lva, ale také první radokovskou cenu. Obojí za nejlepší herecký výkon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Trojan dostal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší herecký výkon | Zdroj: ČTK

„Rád hraju v obojím. Obě ceny mě samozřejmě těší, ale Cenu Alfréda Radoka jsem ještě nedostal, takže jsem rád,“ komentuje vítězství Ivan Trojan.

Ocenění v podobě kovového vavřínového lístku si odnesl za roli Boha v inscenaci Ucpanej systém.

Přehrát

00:00 / 00:00

Udílení Cen Alfréda Radoka sledovala reportérka Eva Rajlichová

Soubor z Dejvic pak navíc dostal cenu za původní českou hru, za inscenaci a stal se také divadlem roku.

„Tam není primadonství. Kdokoli nový přijde do souboru, tak během jedné zkoušky pochopí, že se ocitl v prostředí, které je mu příznivě nakloněno. Práce těch lidí je společná, kontinuální a poctivá a mají se mezi sebou rádi, a to napříč profesemi,“ myslí si ředitelka dejvického divadla Eva Kejkrtová Měřičková.

Nejvíce Cen Alfréda Radoka za rok 2012 získalo Dejvické divadlo, uspělo ve 4 kategoriích

Číst článek

Cenu Alfréda Radoka za nejlepší ženský herecký výkon získala Ivana Hloužková z brněnské Husy na provázku. Herečka v inscenaci Tichý Tarzan ztvárnila fotografa Miroslava Tichého. Převtělit se na jevišti v muže prý nebylo snadné.

„Výjimečné to bylo v tom, že jsem muže nikdy nehrála, a protože jsem celou dobu říkala, že když muži hrají ženy, tak to je mnohem přijatelnější. Naopak myslím, že jsou v tom někdy velmi dobří a tu komiku už nějak samo nese, kdežto ženy, když hrají muže, s tím mají velké problémy, protože my v tu chvíli nevypadáme komicky,“ říká Ivana Hloužková.

Eva Rajlichová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme