Jazzová gangsterka se představí na vlnách Českého rozhlasu. Hraje a zpívá Vojta Dyk

Vojta Dyk se dnes představí v rozhlasové gangsterce. Posluchače stanice Vltava přenese v 9.30 do města plného mrakodrapů, samopalů a saxofonů. Rozhlasovou hru Onehand Jack současného italského autora Stefana Benniho režíroval Aleš Vrzák. Právě on se rozhodl naplno využít všech Dykových talentů, hraje tak všechny role a zpívá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Dyk při natáčení jazzové hříčky Onehand Jack | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Hra Onehand Jack se odehrává v jazzových klubech mezi mafiány. Text italského spisovatele, básníka a dramatika Stefana Benniho v Česku poprvé uvedl Palác Akropolis.

Podle režiséra Aleše Vrzáka nebyla úprava gangsterky pro rozhlas nijak náročná. Dokonce si už představoval, jak by mělo vypadat natáčení.

„Nejlepší variantou by bylo, kdybychom dostali obrovský balík peněz, zaplatili Vojtu Dyka, aby se to všechno naučil nazpaměť. Pak bychom si pronajali nějaký perfektní jazzový klub a tam to třeba i s posluchači Českého rozhlasu všechno natočili. A pak to pouštěli jako výsledek našim posluchačům,“ přiblížil Vrzák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jazzová gangsterka se představí na vlnách Českého rozhlasu. Hraje a zpívá Vojta Dyk. Natáčela redaktorka Klára Fleyberková

Skutečné natáčení textu sice vypadalo trochu jinak, zůstalo ale souvislé vyprávění jednoho jediného herce, Vojty Dyka.

„Dohodli jsme se s Vojtou jako hlavním interpretem. Jediným jeho partnerem je samozřejmě hudba – jazz,“ dodává režisér Vrzák s tím, že Dyka nemusel nijak zvlášť přemlouvat.

„Kdyby ten text byl třeba o počítačích a mobilních telefonech, tak bych to třeba nedělal. Ale tím, že je to o jazzu, tak mě to oslovilo hned na první přečtení,“ říká Dyk.

V příběhu jednorukého mladíka Jacka, kterému černý bůh trumpetista daruje kontrabas, aby se mohl stát hvězdou lokálů, si Dyk našel své téma.

„Ten text je mi sympatický v tom, že adoruje hudbu,“ uzavírá Dyk.

Vojtěch Dyk při natáčení jazzové hříčky Onehand Jack | Foto: Tomáš Vodňanský

Klára Fleyberková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme