Jindřich IV. zahájí Letní shakespearovské slavnosti

Letní shakespearovské slavnosti zahájí premiéra Jindřicha IV. Inscenaci s Janem Dolanským, Ladislavem Mrkvičkou, Norbertem Lichým a Zdeňkou Žádníkovou v hlavních rolích nastudovala režisérka Lucie Bělohradská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní shakespearovské slavnosti: Veselé paničky windsorské (Simona Stašová, Bolek Polívka) | Foto: Agentura Schok, Viktor Kronbauer
Přehrát

00:00 / 00:00

RČ Hilský Jindřich IV.mp3

Komedii Jindřich IV. přeložil Martin Hilský, profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

„Důvodů, proč může tato hra oslovit dnešní publikum, je hned několik. Především je to hra politická, tématem je boj o moc, který tehdy probíhal v jiných formách, ale ve velmi podobné podstatě jako dnes,“ řekl Martin Hilský.

Martin Hilský byl také hostem dnešního pořadu Vstupte! ve vysílání Českého rozhlasu Leonardo. Příspěvek si můžete poslechnout na adrese http://www.rozhlas.cz/leonardo/anonce/_zprava/749605.

Letní shakespearovské slavnosti potrvají až do 4. září.

Martina Mašková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme