Jiří Suchý převezme 28. října od prezidenta státní vyznamenání

Spoluzakladatel divadla Semafor, spisovatel a hudebník Jiří Suchý převezme 28. října z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Hrad jejich udělování až do vlastního udělení nekomentuje. Dvaaosmdesátiletý umělec už v minulosti převzal jiná ocenění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Suchý | Foto: Jan Sklenář

V roce 2006 převzal Suchý Cenu ministerstva kultury, v roce 2002 Thálii za celoživotní dílo a v roce 1995 medaili Za zásluhy od prezidenta Václava Havla.

Ocenění dvěma státními vyznamenáními není v novodobé historii běžné. Jakou cenu má převzít Suchý nyní, ale zatím nesdělil.

„Řekli mi předběžně, že se zvažuje, že bych to měl dostat, ale že o tom zatím nemám mluvit. Takže nemůžu poskytovat žádné rozhovory, poněvadž jsem to slíbil.“

Jiří Suchý je všestranným umělcem. Působil nebo působí jako komik, herec, textař nebo zpěvák. Je také básníkem nebo výtvarníkem.

„Oblek mám už mnoho let, který používám pro slavnostní příležitosti, takže speciální na tohle nemám. Nevylučuju ale, že to třeba ještě nebude," usmívá se Jiří Suchý.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme