Jiří Suchý slaví osmdesátiny

Herec, zpěvák a skladatel Jiří Suchý dnes oslavuje 80. narozeniny. Po rodinné snídani se začne připravovat na koncert, který pojmenoval Znám ještě starší lidi. Do Divadla Semafor si pozval své přátele a zazpívá jim i méně známé písně z padesátých let. Životní jubileum ho zastihlo v plném pracovním nasazení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hodiny jdou pozpátku, muzikál v Divadle Semafor /Jitka Molavcová, Jiří Suchý | Foto: Jan Chvátal

„Nedávno měl premiéru náš swingový muzikál Hodiny jdou pozpátku a u publika měl nesmírný úspěch, tak to potěší,“ pochvaluje si legenda českého divadla Jiří Suchý.

V Semaforu uvede s Jitkou Molavcovou několik speciálních vystoupení: „On je to příležitostní koncert, který jsem nazval Znám ještě starší lidi, ale budeme ho opakovat v Praze pouze čtyřikrát a potom ještě v několika městech, kde o to měli zájem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Suchý si pochvaluje svoji poslední premiéru v divadle

Kromě tří pražských repríz koncert uvidí v Brně, Plzni a Hradci Králové.

Jiří Suchý dostal k narozeninám od Jonáš klubu již předem speciální dárek. Jedná se o komplet 275 písní Semaforu na 11 CD. Soubor písní shrnuje první desetiletí existence Divadla Semafor.

Své staré skladby neposlouchá

„Musím říct, že se nám psalo docela lehce. Byli jsme mladí, plní energie, nějaká perspektiva. Bylo to docela příjemné a hlavně nás to bavilo psát,“ vzpomíná Suchý na spolupráci s Jiřím Šlitrem.

Podobné kompilace z dalších dekád ale oslavenec neplánuje.

Roků zákazů a překážek, které ho potkaly, nelituje a dokonce je považuje za určitý přínos, což se snažil vyjádřit i ve třech knihách pamětí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Suchý přemýšlí o své kariéře v minulosti i v současnosti

„Nevím, jestli se k tomu budu ještě vracet, ale ona ta doba pro mě nebyla zase tak strašně zlá, poněvadž jsem poznal plno věcí, které bych nepoznal, kdybych žil v normálních kolejích. Najednou jsem měl víc času, abych si četl, abych přemýšlel,“ uvažuje.

Své staré nahrávky si Jiří Suchý nepouští, prý ani nemá čas. Pokud ale při cestě v autě zaslechne z rádia některou svou skladbu, poslechne si ji rád.

Suchého současná tvorba se soustředí na divadlo - a Semafor má stále vyprodáno.

Jitka Benešová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme