Jizvy v kameni Divadla Continuo mají dnes premiéru

Mezinárodní soubor z Jižních Čech, Divadlo Continuo, přichází s novým představením nazvaným Jizvy v kameni. Premiéra se chystá na dnešní večer od 21 hodin a hrát se bude každý den až do 18. srpna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dobře rozehraná partie - snímek z premiéry představení, na jevišti s herci je i režisérka Lída Engelová. | Foto: Divadlo ABC

Soubor je známý a jedinečný tím, že vytváří každý rok jiný projekt, který se odehrává většinou pod širým nebem a nějakém konkrétním místě jako byla například hráz rybníka, les nebo vlak. Tentokrát se umělci usídlili na statku Rábín u Netolic.

„Zjistili jsme, že to místo je magnet, který v minulosti přitahoval události a všechno, co se stalo v historii Československa a České republiky, Rábínem prošlo. Z rozhovorů s pamětníky začali stavět a skládat představení, které se nějakým způsobem snaží zachytit to, co se na Rábíně stalo,“ vysvětlil principál divadla Pavel Štourač.

Zuzana Filípková, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme