John Malkovich vystoupí v Karlíně v roli Casanovy. Je fascinující, říká herec

Americký herec John Malkovich zpestří program Pražského jara vystoupením na scéně Hudebního divadla v Karlíně. Ve středu a ve čtvrtek si zahraje legendárního milovníka Giacoma Casanovu v představení Giacomovy variace. Bude nejen hrát, ale i zpívat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary, John Malkovich | Foto: Filip Jandourek

John Malkovich v roli svůdníka a milovníka Casanovy hlavně mluví. Ke zpěvu se ale přece jen dostane. Když má sám definovat, co na jevišti předvádí, je trochu na rozpacích.

„Nejsem si jistý, jak bych popsal to, co s mojí kolegyní na scéně vlastně děláme. Ano, je to zpěv. A pokud zrovna nezpívám, tak je to jen proto, že mě bolí v krku,“ říká.

V inscenaci Giacomovy variace nehraje Malkovich s litevskou herečkou Ingeborg Dapkunaite sám. Doplňují je profesionální pěvci a doprovází je Orchestr Vídeňské akademie. Nazkoušet inscenaci při pracovním vytížení všech herců i zpěváků ale bylo složité.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se známým americkým hercem Johnem Malkovichem mluvil o roli Casanovy Pavel Novák

„Věděli jsme o představeních s velkým předstihem. Zkoušky byly ale dost chaotické. Sopranistka Sophie Klussmannová naskočila do nácviků na poslední chvíli a už měla domluvené jiné koncerty v době, kdy jsme zkoušeli. Pak jsme já a kolega dostali virózu. Byl to zkrátka chaos, ale tak to bývá vždycky,“ připomíná Malkovich.

„Mám tato představení moc rád. Líbí se mi kombinace divadla a hudby. Casanova žil v zajímavé době a jeho postřehy o ní jsou také pozoruhodné. I proto miluji tuto hru. Bylo také krásné pracovat se všemi zpěváky, režisérem a celým týmem,“ pochvaluje si.

A co Johna Malkoviche na Casanovovi tolik přitahuje? „Casanova je velmi fascinující postava. Byl to velmi zvídavý člověk. Nejzajímavější na něm je, že napsal Kroniku mého života, která je obecně tím nejuznávanějším dílem o životě v 18. století. To je to, čím je Casanova pro mne tak zajímavý,“ uzavírá herec.

John Malkovich a Giacomo Casanova mají určitě něco společného. Třeba to, že mají rádi život. Možná i proto se americkému herci legendární milovník tak dobře hraje.

Stanice Vltava letos odvysílá 13 přímých přenosů, 7 koncertů ze záznamu a nově také 7 videopřenosů, mezi kterými nebude chybět ani zahajovací a závěrečný koncert Pražského jara.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme