Kamil Střihavka uvádí vlastní hru Tolik hlav. Doufá i v její zfilmování

Rocker Kamil Střihavka je známý hlavně jako Ježíš české verze kultovního muzikálu Jesus Christ Superstar. Tuto roli hrál už více než tisíckrát. Dnes se poprvé představí jako režisér a autor divadelní hry. Jmenuje se Tolik hlav a premiéru má v pražské Baráčnické rychtě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamil Střihavka při listopadovém koncertu v Litoměřicích | Foto: Miroslav Zimmer

Tématem hry Tolik hlav je přátelství a zrada. Děj se odehrává v komunistickém Československu minulého století - na přelomu 70. a 80. let. Kamil Střihavka chce ukázat tuto dobu svýma očima.

„Protože jsem ty věci zažil ve věku, v kterém jsou ti naši hlavní hrdinové, tak proto jsem to zasadil do té doby. Jsou to osobní zážitky, historky. Takhle jsem já tu doby a to, co se mě obklopovalo, vnímal,“ vysvětlil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O hře Tolik hlav mluvil s jejím autorem Kamilem Střihavkou Marek Blaho

Kamil Střihavka snil o hře 35 let. Nejdříve napsal melodii písně a pak námět ke hře. K obojímu ho inspirovala nevěra jeho dívky v roce 1980.

„Tenkrát se nemohly posílat esemesky, ani jsme nepsali dopisy, takže jsem to zjistil tak, že jsem jí potkal cestou z nádraží na intr s jiným klukem. Když jsem měl hotovou harmonii a melodii, tak jsem se jal psát text o tom, jak těžký je život bez milované dívky nebo něco v tom duchu. Místo textu jsem napsal takovou synopsi formou prózy.“

Ve hře Tolik hlav se představí Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, Jan Zadražil a Jan Dolanský, který si komunismus pamatuje jako dítě.

„Když byla revoluce, tak mi bylo 11 let, takže to znám jenom z rychlíku. Díky Kamilovi se do toho můžu dostat jako trošku starší kluk,“ řekl.

Zdena Hadrbolcová vnímá dobu, ve které se děj odehrává, jako součást svého života.

„Docela s chutí tady řeknu tu pasáž, kdy si ta maminka stěžuje, že táta musel vstoupit do partaje, a vlastně vím, že ty potíže takhle byly a že to rozhodování nebylo nic snadného.“

Přestože premiéra divadelní hry ještě ani nezačala, Kamil Střihavka už myslí na splnění svého dalšího snu - natočit příběh jako film.

Kamil Střihavka | Foto: Český rozhlas

Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme