Kladenské divadlo má nového uměleckého šéfa, nastoupí bez výběrového řízení

Na pozici uměleckého šéfa Městského divadla Kladno nastoupí bez výběrového řízení bývalý kladenský herec Jaroslav Slánský. Nahradí tak Daniela Přibyla, který po neshodách s vedením divadla i města na konci listopadu z funkce odešel. Umělecký soubor ale stále požaduje transparentní výběrové řízení, a to nejen na uměleckého šéfa, ale také na nového ředitele divadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městské divadlo Kladno | Foto: Jana Káninská

„Najednou se stalo, že výběrové řízení bylo ze dne na den zrušeno. Dokud pořád nevíme, co se bude dít, tak nám to zatím moc stabilnější nepřijde,“ vyjádřila se za umělecký soubor Městského divadla Kladno herečka Marie Štípková.

Náhlým jmenováním Jaroslava Slánského uměleckým šéfem chtěla ředitelka Blanka Bendlová rychleji nastartovat další umělecké směřování souboru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Městské divadlo Kladno má nového uměleckého šéfa. Natáčela Veronika Štefanová

„Výběrové řízení jsem vypisovala v nejrychlejším možném termínu. Nicméně poté se stalo, že oni si při schůzce s panem primátorem na to výběrové řízení stěžovali. Pan primátor reagoval, že je to ode mě celé špatně,“ popsala Bendlová.

Umělecký soubor ve svém oficiálním prohlášení z tohoto týdne poukazuje na některé zásahy ředitelky divadla do nastaveného dramaturgického plánu. Jako jediné možné zajištění umělecké budoucnosti Městského divadlo v Kladně vidí výběrové řízení na nového uměleckého šéfa a ředitele.

Primátor šéfku neodvolá

„Paní Bendlová zůstane ředitelkou divadla dál. My jsme o tom měli velký hovor za zavřenými dveřmi. Já jsem jí slíbil, že to nikde nebudeme ventilovat ani sdělovat,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf za Volbu pro Kladno.

Soubor teď musí vyčkat na další reakce ze strany města i vedení divadla a také na dramaturgický plán, který má předložit Jaroslav Slánský. Konkrétní tituly ale zatím prozrazovat nechce:

„Nejdu tam, abych znovu otočil nastavený směr o 180 stupňů. Ale některé tituly mi tam chybí. Jak pro školy, tak i pro v uvozovkách běžného diváka, který chce chodit i na hry lehčího žánru.“

Jaroslav Slánský do funkce nastoupí 1. ledna.

Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme