Kutná Hora pokračuje v divadelní silvestrovské tradici

Silvestrovský večer můžete strávit třeba také v divadle. Do hlediště zvou tradičně například kutnohorští herci, a to na představení speciálně připravené právě při příležitosti oslav konce roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeviště | Foto: Tomáš Adamec

Ani na Silvestra večer nezůstane kutnohorské Tylovo divadlo prázdné. Postarají se o to tamní divadelní ochotníci, kteří už tradičně zvou do hlediště příznivce především komedií. I letos přijdou za svými diváky s hrou, která byla vybraná speciálně při příležitosti oslav konce roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Trnka o silvestrovském představení v Kutné Hoře

Tradice divadelních Silvestrů sahá v Kutné Hoře do období před druhou světovou válkou. Současní herečtí nadšenci před lety tento dávný zvyk obnovili a rostoucí zájem diváků přijít i na Silvestra večer do divadla ukazuje, že to byl krok správným směrem. Letos sáhli členové spolku Tyl po komedii Poslední aport.

„Je to hra z dnešních dnů, ze současnosti,“ nastínil režisér představení Miroslav Štrobl. Děj hry je tentokrát zasazen do v.i.p. společnosti bohatých lidí, kolem kterých se točí různí podvodníci. Příběh tak s komediální nadsázkou líčí například osudy rodiny primáře soukromé plastické chirurgie.

Silvestrovskou komedii Poslední aport můžete v kutnohorském Tylově divadle shlédnout dnes v půl osmé večer.

Milan Kopp, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme