Kvůli pohrůžkám odchází z moskevského Velkého divadla primabalerína

Krása, půvab a ladnost pohybu, ale také strach, pohrůžky a násilí. Ruský balet je po útoku na uměleckého ředitele souboru proslulého Velkého divadla v centru pozornosti zdaleka nejen pro umělecké zážitky, které nabízí. Kvůli obavám o bezpečnost ohlásila odchod ze slavného tělesa i jedna z jeho respektovaných sólistek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlana Lunkina | Foto: Bolshoi teatr http://www.bolshoi.ru/

Třiatřicetiletá primabalerína velkého divadla Světlana Lunkinová ruskému tisku potvrdila, že se chystá odstěhovat do Kanady. Důvodem jsou prý obavy z vyhrožování, které prioritně míří na jejího manžela, filmového producenta, který teď pracuje na filmu o baletním světě.

Světlana Lunkinová za sebou nechává zásadní kariéru sólistky jednoho z nejrespektovanějších souborů. V této sezoně ji čekalo hned několik premiér.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v baletním souboru moskevského Velkého divadla mluvila na Radiožurnálu zpravodajka ČRo v Rusku Lenka Kabrhelová

Po útoku na uměleckého šéfa baletu Velkého divadla Sergeje Filina kyselinou je to další podobná zpráva. Mnozí se proto ptají, v jakém stavu že to vlastně ruský balet je.

Sergej Filin se v současné době zotavuje z poleptání v nemocnici. Policie už oznámila, že šlo o kyselinu sírovou. Lékaři ho několikrát operovali, během příštích dnů by se mělo ukázat, zda se povedlo mu alespoň částečně vrátit zrak.

42letý bývalý respektovaný tanečník je podle svých slov odhodlán vrátit se do práce. Policie zatím útočníka nenašla. Vedení velkého divadla i vyšetřovatelé ale nepochybují o tom, že útok souvisel s postavením a funkcí Sergeje Filina.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme