Legendární sluha Saturnin ožívá v Divadle ABC

Do pražského Divadla ABC vstoupí večer Saturnin. Jde o dramatizaci stejnojmenné slavné knihy Zdeňka Jirotky. Tvůrci ji definují spíše jako hudební féerii na motivy knihy, ve které hrají hlavní roli Jiří Hána a Vasil Fridrich. Předtavení by mělo podle režiséra Ondřeje Havelky mít jinou strukturu a atmosféru než humoristický román či slavná filmová adaptace Jiřího Věrčáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saturnin v Městských divadlech pražských | Foto: Alena Hrbková

V divadelním přepisu Saturnina uvidíte Jiřího Hánu (Saturnin), Vasila Fridricha (Leopold Janský), Jitku Smutnou (Teta Kateřina), Zuzanu Norisovou či Lucii Pernetovou (Barbora Terebová), Lubomíra Lipského či Jaroslava Vlacha (Dědeček), Vladimíra Čecha (Dr.Vlach), Jana Medunu (Milouš) a Martina Zbrožka (například Tenisový míček). Živě hraje orchestr Melody Makers.

Přehrát

00:00 / 00:00

Saturnin v ABC

Saturnin v režii Ondřeje Havelky staví nejen na vtipu Jirotkovy předlohy, ale také na zachycení dobové atmosféry a především na živě interpretované hudbě. V inscenaci uslyšíte mimojiné populární song Hrály dudy v podání obletované Barbory. My vám ho nabízíme v obsazení Zuzany Norisové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hrály dudy - zpívá Zuzana Norisová a herci MěDP

Zuzana Filípková, Jaroslav Doleček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme