Letní Letná: nový cirkus a divadlo v roce 2010

Mezi 18. a 31. srpnem se v Praze už posedmé uskuteční Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Přehlídka nabídne více než 80 představení domácích i zahraničních umělců. Více podrobností vám v tuto chvíli řekne Ondřej Píša.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní Letná | Foto: Letní Letná

Letní Letná se mezi letními divadelními festivaly za dobu své existence už velice dobře etablovala. Dalo by se bez nadsázky říct, že dokonce patří k tomu nejlepšímu. Pozice chtějí organizátoři obhájit i letos. Největším lákadlem tradičně bývají zahraniční soubory.
Poslechněte si rozhovor s ředitelem festivalu Jiřím Turkem uvnitř příspěvku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Letní Letná: nový cirkus a divadlo v roce 2010

Po roce opět dorazí Atelier Lefeubre & André. Tentokrát ovšem předvedou celovečerní představení. Soubor tvoří dva členové proslulých Cirque O a Que-Cir-Que. Jejich show Bricolage Erotique by měla být plná humoru, absurdity, nezaměnitelné poetiky a samozřejmě cirkusového mistrovství.

Z představení Lefeuvre & André Bricolage Erotique | Foto: Press kit

Plejádu zahraničních hostů samozřejmě doplní celá řada tuzemských akvizic. Za zmínku určitě stojí projekt Décalages, Divadlo ANPU nebo Rosťa Novák a režijní duo SKUTR, kteří předvedou ceněné představení La Putyka.
POSLECHNĚTE SI: Rozhovor s ředitelem festivalu Jiřím Turkem a ředitelkou divadla ANPU Belou Schenkovou

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor o festivalu Letní Letná

Letní Letná ale nebude pouze o představeních.Více informací naleznete na stránkách www.letniletna.cz.

Ondřej Píša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme